11 promena u ishrani koji pomažu u otklanjanju simptoma PMS-a

Žene su mislile da ne mogu puno da urade da bi držale predmenstrualni sindrom (PMS) pod kontrolom. Međutim, ispostavilo se da postoje prirodni načini da kontrolišu simptome kao što su vežbe i zdrava ishrana.


Vežbanjem i pravilnom ishranom mogu da se kontrolišu nadimanje, depresija, razdražljivost i promene raspoloženja povezane sa PMS-om. Preporučujemo 30 do 45 minuta vežbanja, četiri do pet dana nedeljno. Takođe predlažemo ovih 11 promena u ishrani:

Smanjite so. Kuvajte svoju hranu umesto da jedete brzu hranu punu obrađene soli i veštačkog šećera skrivenog na hiljadu mesta. Konzumiranje manje soli se posebno preporučuje pacijentima koji imaju problem sa nadutošću, osetljivim dojkama ili natečene ruke.

Jedite raznovrsno voće i povrće fokusirajte se na zelenilo. Povrće poput kelja, soje ili blitve je bogato gvožđem i vitaminima B koji mogu da pomognu u otklanjanju umora. Dinstajte zelenilo u maslinovom ulju začinjenom svežim mlevenim belim lukom, seckanim lukom i dodatkom balzamiko sirćeta.

Pijte dosta vode. Preporučujemo da žene piju najmanje 8 čaša vode dnevno da bi se smanjilo nadimanje i ubrzalo varenje. Možete dodati malo limuna, limete i kriške krastavca kako bi vaša voda dobila ukus.

Jedite više kalcijuma Neke studije pokazuju da unos kalcijuma - u hrani. kao što su jogurt, mleko, soja i nisko - masni sirevi - mogu da smanje niz simptoma PMS-a.

Unosite više vitamina Vitamin D se prirodno nalazi u hrani kao što je sardina. ostriga ili losos. Ovaj vitamin, takođe, može pomoći u smanjenju simptoma PMS-a .

Koštunjavo voće. Umesto posezanja za čipsom ili čokoladom, uzmite šaku koštunjavog voća. Orasi su bogati omega - 3 masnim kiselinama i pomoći će vam da se osećate sito duže vreme. Osim oraha, jedite i bademe i lešnike.

Složeni ugljeni hidrati. Namirnice koje imaju složene ugljene hidrate se sastoje od tri ili više prirodna šećera i bogate su vlaknima. Ove namirnice ulaze u krvotok postepeno i izazivaju samo umeren porast insulina. koji može da pomogne u stabilizaciji raspoloženja. Probajte slatki krompir. tikvice. bundevu, sočivo. krompir i neobrađeni zob.

Žitarice. Promena nivoa estrogena i progesterona može smanjiti količinu serotonina u mozgu. što može uticati na raspoloženje i aktiviranje depresije, anksioznosti ili razdražljivosti. Preporučujemo unos žitarica kada se osećate umorno I tužno. radije nego da koristite šećer za poboljšanje raspoloženje.

Smanjite alkohol. Istia je, piće će vam pomoći da se opustite ali alkohol može poremetiti vaš san. Neki pacijenti Ili spavaju previše ili imaju problema sa spavanjem. Neke žene će uzeti čašu vina u 8 uveče i probuditi u 2 ujutru kada alkohol počinje da deluje.-

Jedite hranu bogatu gvožđem. Morate da povećate unos gvožđa pre i tokom perioda koji treba da zameni ono što vi gubite svakog meseca. Ishrana koja obuhvata namirnice pune gvožđa može vam pomoći da izbegnete anemiju. Izaberite posne komade mesa i odsecite višak masti pre kuvanja. Ako ste vegetarijanac ili jednostavno ne volite crveno meso. pitajte svog lekara o uzimanju suplemenata sa gvožđem.

Pomozite nam da postanemo još bolji!
Da li ste pronašli željenu informaciju na ovoj stranici? Da Ne
Da li je sadržaj na ovoj stranici lak za razumevanje? Da Ne
Da li je sadržaj kompletan i sa dovoljno detalja? Da Ne